jedwab3

Morwy, kokony, motyle jedwabników, szale, krawaty, apaszki, wzorniki, tiule, żakardy, surówki to są tematy, które przez ostatnie miesiące absorbowały grupę pań z Kuźni Milanowskiej. Z tego szumu zrodził się pomysł przygotowania wystawy, która będzie pierwszym krokiem dalekosiężnego projektu jakim jest stworzenie w Milanówku Muzeum. Marzy nam się Muzeum Jedwabnictwa poświęcone założycielom CDSJ, Stanisławie i Henrykowi Witaczkom oraz historii jedwabnictwa milanowskiego i wszystkim osobom związanym z Zakładami Jedwabiu. Milanowski jedwab niewątpliwie wyróżnia nasze miasto i dlatego wspaniałą okazją do uruchomienia naszego projektu jest I Milanowskie Biennale Malarstwa Jedwabiu, organizowane przez Milanowskie Centrum Kultury oraz Jedwab Polski sp. z o.o.

Wystawę dedykujemy pamięci Założycieli CDSJ Stanisławy i Henryka Witaczków oraz Pracowników Zakładów Jedwabiu Naturalnego w Milanówku.

Mamy więc zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkową wystawę
WSPOMNIENIA PISANE JEDWABIEM,
która odbędzie się w byłym budynku CDSJ,
obecnie Gimnazjum Społeczne przy ulicy Brzozowej 1,
w dniach 31 maja i 1 czerwca.
Otwarcie wystawy w sobotę o godzinie 19.00.

W niedzielę wystawa będzie czynna od godz. 12.00 do 18.00.

Ekspozycja została przygotowana w oparciu o pamiątki rodzinne i kolekcje prywatne Pracowników.
Wystawę współtworzyły: Honorata Kuraszkiewicz, Agnieszka Kamińska, Kinga Zborowska, Ewa Stefaniuk, Ania Makulec, Alicja Karaczun, Elżbieta Wagner, Elżbieta Karczewska