Piotr Jerzy Frassati

Po raz kolejny Kuźnia Milanowska zaprosiła mieszkańców Milanówka i okolic na wykład o świętym.Tym razem z sylwetką bł. Piotra Jerzego Frassatiego zapoznał nas młody kapłan z diecezji katowickiej ks. Krzysztof Nawrot.

Piotr Frassati urodził się w 1901 r. w Turynie, we włoskiej, bardzo majętnej rodzinie, nieco oddalonej od Boga. Ojciec- dyplomata, senator, właściciel liberalnej gazety „La Stampa”- był agnostykiem, matka- katoliczką, ale raczej letnią. W takiej rodzinie wzrastał przyszły święty, już od najmłodszych lat tęskniący za Chrystusem Eucharystycznym, i z częstej komunii św. czerpiący siłę do dawania siebie innym. Zawsze młody (zmarł w 1925 r. mając zaledwie 24 lata) o silnym, niepokornym charakterze, pokonujący góry dosłownie i w przenośni, niósł radość kolegom, pomoc ubogim, modlitwę dla wszystkich.

Jest na pewno wspaniałym wzorem i wsparciem dla dzisiejszej młodzieży, często zagubionej, nie znajdującej wsparcia we własnej rodzinie. Jest przykładem na to, że w Bogu i z Bogiem wszystko jest możliwe.

Joanna Piliszek

x_pier

plak_pier