Kalendarium wykładów i spotkań w Kuźni Milanowskiej w latach 2002 - 2009

 

Rok 2002

06.01 – A. Kamińska, Jak zagospodarować przestrzeń w ogrodzie?

08.02 – H. Roszkowska, Osteoporoza.

21.03 – M. Szatkowski, Kilka słów o Milanówku.

15.04 – B. Peplińska, Organizowanie czasu.

22.04 – C. Lopez, Osobowość, moda, elegancja.

10.05 – A. Murawska, Wartość rodzinnych posiłków.

22.05 – Ks. Jan, Rekolekcje – dzień skupienia dla kobiet.

25.10 – K. Dobrzyńska, Etyczne aspekty zapłonienia in vitro.

29.11 – I. Jurek, Co czytać dzieciom?

10.12 – K. Reda, Jak pomagać innym?


Rok 2003

14.01 – J. Wiatrak, historyczna konieczność wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

18.01 – Jasełka przygotowane przez A. Sroczyńską.

21.02 - Z. Minda - naczelnik SHK Zawisza FSE, Dać każdemu to, czego potrzebuje – harcerstwo jako

metoda wychowawcza.

04.03 – Z. Majtczak – psychoterapeuta, Czynniki sprzyjające uzależnieniom.

08.03 – Organizacja pracy w domu (pranie, sprzątanie) – warsztaty.

Praktyczna i dobra kuchnia –warsztaty.

09.05 – M. Grudzień, Układanie bukietów.

06.06 – Spotkanie z W. Papis – twórczynią programu wychowawczego „Życie i miłość”.

17.06 – Spotkanie z J. Sapą z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

23.09 – Zebranie walne, obchody I rocznicy powstania Kuźni Milanowskiej.

17.10 – Wizyta w Muzeum Narodowym w Warszawie na wystawie „Modny świat XVIII w.”

21.10 – J. Lepieszo – psycholog, Konflikty między rodzeństwem.

28.11 - Prof. dr hab. J. Keller, Wegetarianizm a etyka chrześcijańska.

10.12 – A. Murawska, Wykład.

15.12 - M. Grudzień, Układanie stroików świątecznych.

Rok 2004

13.01 - E. J. Stankiewiczowie, Profilaktyka chorób kręgosłupa u dzieci.

20.02 – J. Sellin, Media – pierwsza czy czwarta władza?

13.03 - J. Kowalski, koncert z cyklu „Rok polski” – wieczór konfederacki.

03.04 – Bractwo Lutni z Wysokiej, Staropolskie pieśni wielkopostne – koncert w kościele św. Jadwigi.

15.05 – Konferencja „Moda i ja”.

21, 22.05 – W. Papis, Program wychowawczy – warsztaty dla rodziców i wychowawców.

17.06 – Ojciec Tomasz Alexiewicz: Sekty, wiara w pigułce – psychomanipulacja religijna.

01.10 – Zebranie walne – wybory.

02.10 – Obecność przedstawicieli Kuźni Milanowskiej na Grodziskim Forum Organizacji

Pozarządowych

11.11 – Pierwszy Bal Niepodległości – Muzeum A.J. Iwaszkiewiczów, Stawiska.

05.12 – G. Górny, projekcja filmu na temat eutanazji „Śmierć na życzenie” oraz dyskusja z autorem.

14.12 –– Wizyta w domu – muzeum Hanny Mickiewicz.

Rok 2005

16.01 – Rodzinne kolędowanie.

18.01 – M. Wilczek, Wieczór poezji ks. J.Pasierba oraz wykład: J. Pasierb – ksiądz, uczony, poeta.

11.03 – D. Lama, Edukacja zróżnicowana – wybór przyszłości.

15.03 – Siostra Michaela Pawlik OSP, Nakrywanie do stołu, kultura stołu.

02. 04 – Otwarcie wystawy: Pasierbowa Europa Ducha.

10.06 – Siostra Michaela Pawlik OSP, Sekty w szkołach – zagrożenia lokalne.

18.09 - zebranie walne, obchody III rocznicy powstania Kuźni Milanowskiej.

30.09 – A. Wronka, Świadkowie Jehowy bez mitów.

26.10 – A. Wronka, Od magii do opętania.

12.11 – Drugi Bal Niepodległości – Muzeum A.J. Iwaszkiewiczów, Stawiska.

09.12 – R. Tekieli, Homeopatia jako przykład medycyny niekonwencjonalnej oraz inne zagrożenia

współczesnej kultury.

 

Rok 2006

07.01 – Rodzinne kolędowanie

10.02 – R. Tekieli, Zagrożenia współczesnej kultury - new age, wróżbiarstwo, amulety,

bioenergioterapia, sztuki walki itp.

10.03 – Prof. B. Chazan, Płodność – dar czy obciążenie?

08.05 – P. Milczarek, Katolicy świeccy w Kościele i świecie w nauczaniu Jana Pawła II.

09.06 - Tarnowscy, Wychowanie seksualne dzieci.

18.09 - Obchody IV rocznicy powstania Kuźni Milanowskiej – Msza św. w kościele pw. Matki Bożej

Bolesnej w Milanówku.

24.09 – Piknik rodzinny – Kolorado – Leszno

06.10 – J. Sarnecka – Drużycka, Feminizm między ekologią a sztucznym rajem.

11.11 - Trzeci Bal Niepodległości – Muzeum A.J. Iwaszkiewiczów, Stawiska.

24.11 – E. Polak – Pałkiewicz, Kobieta posłaniec piękna. Rola estetyki kształtowanej przez kobietę.

08.12 – A. Pietrzak, Budowanie wspólnoty rodzinnej.

Rok 2007

06.01 - Rodzinne kolędowanie.

19.01 – Ojciec A. Jacyniak, Tajemnica ikony.

03.03 – Współorganizacja koncertu zespołu Stare Dobre Małżeństwo w Milanówku.

13.04 – J. Pulikowski, Wygrać ojcostwo.

20.04 - Ks. J. Pałyga, Małżeństwo w kryzysie.

10.05 – Ojciec J. Salij, Patriotyzm dzisiaj.

Obchody V rocznicy powstania Kuźni Milanowskiej.

28.09 – Rekolekcje dla pań, parafia pw. św. Jadwigi w Milanówku.

17.10 – P. Zuchniewicz, Cuda Jana Pawła II.

10.11 – Czwarty Bal Niepodległości – Muzeum A.J. Iwaszkiewiczów, Stawiska.

30.11 – Współorganizowanie w Grodzisku Mazowieckim wystawy: Silni rodziną – rodzina bogactwem

i nadzieją społeczności lokalnej.

Rodzinne kolędowanie.


Rok 2008

25.01 – A. Pietrzak, Samowychowanie.

29.02 – Ojciec A. Jacyniak, Święty Józef jako ikona Boga Ojca.

18.04 – Ojciec T. Kot, Dekalog – recepta Pana Boga na wolność.

15.05 – B. Rymanowski, Kulisy dziennikarstwa.

04.06 – Ks. P. Pawlukiewicz, Od Adama i Ewy do Maryi i Józefa.

07.06 – Udział w festiwalu Otwarte ogrody.

26.09 – S. Korżawska, Zdrowie w ziołach.

17.10 – B.Tateshrili, Dokąd zmierza Gruzja?

10.11 – Piąty Bal Niepodległości – Pałacyk Otrębusy

14.11 – A. Bolewski, Dziecko a komputer.

05.12 – L. Ogińska, Spotkanie autorskie z poetką.

07.12 – 10.12 – Rekolekcje


Rok 2009

11.01 - Rodzinne kolędowanie

13.03 – M. Nawrocka, Harry Potter pod światło.

23.03 – Spotkanie z K. Carlos, Zdrowo żyć (dieta, ćwiczenia itp).

24.04 – Ks. prof. dr hab. W. Chrostowski, Święty Paweł – apostoł Żydów i pogan.

17.05 – Ojciec A. Jacyniak – msza św. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie na ul. Rakowieckiej oraz zwiedzanie tamtejszego muzeum.

10.11 - VI Bal Niepodległości

10.12 - Jan Maria Jackowski "Wartość rodziny wielopokoleniowej"