22. lutego w Milanówku odbył się szósty wykład z cyklu 10 ŚWIĘTYCH NA 10 – LECIE KUŹNI zorganizowany przez Stowarzyszenie Kuźnia Milanowska poświęcony św. Maksymilianowi Kolbemu. Spotkanie rozpoczął ojciec Roman Soczewka, który opowiedział o świętym zwracając szczególną uwagę na jego wizerunek w sztuce oraz na dziedziny życia, którym może on patronować.

Po części wykładowej franciszkanie zaprosili przybyłych licznie słuchaczy na część artystyczną: misterium sceniczne pt. "Męka Św. Maksymiliana" przygotowane według tekstu prof. Kazimierza Brauna. To niezwykle poruszające widowisko mówi o drugim aresztowaniu o. Maksymiliana, które nastąpiło 17.02.1941r., jego pobycie w warszawskim więzieniu na Pawiaku, męce w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, posłudze kapłańskiej wśród więźniów i śmierci w bunkrze głodowym. Przez liczne i bardzo trafne odwołania do męki Chrystusa, misterium wskazuje widzom jaki jest sens cierpienia i jaką postawę należy przyjąć w jego obliczu – postawę miłości.

Po przedstawieniu organizatorzy spotkania zaprosili na kolejny wykład poświęcony św. Urszuli Ledóchowskiej, który odbędzie się 15 marca o godzinie 18:30 w MCK w Milanówku.

x_maksymilian

DCS_9686

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_9689

 

DSC_9695

plak_maksymilian